UWAGA WZNOWIONA REKRUTACJA STUDENCI WKŚIR

UWAGA STUDENCI WKŚiR WZNOWIONA REKRUTACJA NA SZKOLENIA, KURSY I WYJAZDY TERENOWE

kandydatów do realizacji Zadanie 5. Moduł 2. Certyfikowane szkolenia, warsztaty, wizyty studyjne dla studentów/ek WKŚiR w ramach projektu „Uniwersytet Wielkich Możliwości – program podniesienia jakości zarządzania procesem kształcenia i jakości nauczania”

POWR.03.05.00-00-Z201/18

Wsparcie w ramach Zadania 5. skierowane jest do studentów/ek WKŚiR studiujących na ostatnich 4 semestrach studiów stacjonarnych I i II stopnia na kierunkach Architektura Krajobrazu, Rolnictwo, Leśnictwo,  Ochrona Środowiska i obejmuje następujące formy: warsztaty i certyfikowane szkolenia, wizyty studyjne dla studentów/ek na terenie UE w celu zdobycia przez studenta/tkę nowej wiedzy merytorycznej- 80 studentów/ek ( 4gr x 20osób), wyjazdy terenowe studentów/ek w celu zdobycia wiedzy merytorycznej oraz nabycie kompetencji zgodnie z zapotrzebowaniem. W ofercie Projektu będą realizowane następujące kursy i szkolenia:

• Ocena stanu zdrowotnego drzew (30 h, 10 osób x 2 grupy);
  • Sposoby leczenia i zabezpieczania drzew (30 h, 10 osób x 2 grupy);
  • Program graficzny Adobe Illustrator  (24h, 10 osób  x 2 grupy);
  • Obsługa kombajnów zbożowych (12 osób);
  • Diagnostyka polowa agrofagów roślin uprawnych  (4 grupy x 15 osób);
  • Przetwórstwo mięsa i produkcja wędlin tradycyjnych (24 h, 12 osób);
  • Przetwórstwo mleka i wyrobów mleczarskich (16 h, 12 osób);
  • Obsługa harwesterów (12 osób);
  • Kurs brakarski (72 h, 1 grupa x 20 osób x 3 edycje);
  • Kurs GIS (32 h, 1 grupa x 20 osób x 3 edycje);
  • QGIS dla początkujących (32 h, 1 grupa x 20 osób x 3 edycje);
  • mLas Inżynier (32 h, 1 grupa x 20 osób x 3 edycje);
  • Mapa numeryczna ( 16 h, 1 grupa x 20 osób x 3 edycje);
  • Ocena szkód łowieckich (24 h, 1 grupa x 20 osób x 3 edycje);
  • Zarządzanie i optymalizacja gospodarki leśnej (24 h, 1 grupa x 20 osób x 3 edycje);
  • Kurs edukatora leśnego (24 h, 1 grupa x 20 osób x 3 edycje);
  • Kosztorysowanie przy użyciu programu NORMA ( 4 grupa x 12 osób x 3 edycje) osób).

ODPOWIEDZI NA PYTANIA UDZIELAJĄ PROF. BOŻENA KORDAN (bozena.kordan@uwm.edu.pl) I DR HAB. MARTA DAMSZEL (marta.damszel@uwm.edu.pl)

DOKUMENTY (ZAŁ. 1, 2, 3, 4, 5, 6) NALEŻY SKŁADAĆ LUB PRZESŁAĆ POCZTĄ DO 21.10.2020 R. W BIURZE PROJEKTU KATEDRA ENTOMOLOGII, FITOPATOLOGII I DIADNOSTYKI MOLEKULARNEJ, PRAWOCHENSKIEGO 17, 10-721 OLSZTYN, POKÓJ 108 F