Szkolenia dla kierunku Położnictwo (4 ostatnie semestry studiów I stopnia)

1. Nowoczesne techniki diagnostyczne dla położnych ultrasonografia.

Termin realizacji warsztatów:

Liczba grup i uczestników: 4 grupy 5-osobowe

Liczba godzin warsztatów: 20 godzin dydaktycznych dla każdej grupy (1 semestr x 20 godzin dydaktycznych x 4 grupy = 80 godzin dydaktycznych)

Cel warsztatów: Nabycie wiedzy i rozwijanie umiejętności praktycznych w zakresie nowoczesnych technik diagnostycznych w opiece nad kobietą ze szczególnym uwzględnieniem ultrasonografii.

2. Karmienie piersią w praktyce szpitala.

Miejsce realizacji warsztatów: Olsztyn

Termin realizacji warsztatów: semestr letni 2020/2021; semestr zimowy lub letni 2021/2022

Liczba grup i uczestników: 4 grupy 15-osobowe

Liczba godzin warsztatów: 6 godzin dydaktycznych dla każdej grupy (1 semestr x 6 godzin dydaktycznych x 4 grupy = 24 godziny dydaktyczne)

Cel warsztatów: Nabycie wiedzy i rozwijanie umiejętności praktycznych w zakresie technik karmienia piersią w warunkach szpitalnych.

3. Wspieranie kobiet w sytuacjach kryzysowych w okresie okołoporodowym i wczesnego połogu - warsztaty psychologiczne.

Liczba grup i uczestników: 4 grupy 15-osobowe

Liczba godzin warsztatów: 7 godzin dydaktycznych dla każdej grupy (1 semestr x 7 godzin dydaktycznych x 4 grupy = 28 godzin dydaktycznych)

Cel warsztatów: Nabycie wiedzy i umiejętności praktycznych w opiece nad kobietą w sytuacjach kryzysowych w okresie okołoporodowym i wczesnego połogu.