Szkolenia dla kierunku Ratownictwo (4 ostatnie semestry studiów I stopnia)

1. Techniki linowe, wspinaczka i ratownictwo jaskiniowe.

Miejsce realizacji kursu: Siedziba wykonawcy (Bielsko-Biała) - kurs wyjazdowy

Termin realizacji kursu: semestr letni 2020/2021; semestr zimowy lub letni 2021/2022

Liczba grup i uczestników: 4 grupy 6-osobowe

Liczba godzin kursu: 32 godziny dydaktyczne (1 semestr x 32 godziny dydaktyczne x 4 grupy = 128 godzin dydaktycznych)

Cel kursu: Nabycie wiedzy i umiejętności praktycznych technik linowych we wspinaczce i ratownictwie jaskiniowym. Uczestnicy szkolenia poznają techniki linowe we wspinaczce i ratownictwie jaskiniowym.

2. Certyfikowany kurs dla kierujących pojazdami uprzywilejowanymi.

Miejsce realizacji kursu: Siedziba wykonawcy (Stare Kosiny) -kurs wyjazdowy

Liczba grup i uczestników: 1 grupa 12-osobowa

Liczba godzin kursu: 16 godzin dydaktycznych (1 semestr x 16 godzin dydaktycznych x 1 grupa)

Cel kursu: Nabycie wiedzy i umiejętności praktycznych, związanych z przygotowaniem kierującego pojazdem uprzywilejowanym, do bezpiecznego wykonywania manewrów na drodze, a także zapoznanie z trudnościami podczas jazdy w różnych warunkach, szczególnie na śliskiej nawierzchni.

Powyższy kurs przeznaczony jest dla osób, które ukończyły 21 lat - warunek niezbędny.

3. Certyfikowany kurs Ratownik WOPR.

Miejsce realizacji kursu: Olsztyn

Liczba grup i uczestników: 2 grupy 5-osobowe

Liczba godzin kursu: 63 godziny dydaktyczne (1 semestr x 63 godziny dydaktyczne x 2 grupy = 126 godzin dydaktycznych)

Cel kursu: Nabycie wiedzy i umiejętności praktycznych, umożliwiających wykonywanie ratownictwa wodnego oraz podejmowanie działań ratowniczych.

Jednym z warunków udziału w powyższych kursach jest posiadanie ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków.