Fundusze Europejskie Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój Rzeczpospolita PolskaUniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, Flaga Unii Europejskiej

W ramach realizacji projektu "Uniwersytet Wielkich Możliwości – program podniesienia jakości zarządzania procesem kształcenia i jakości nauczania", od października 2020 r. wznawia się szkolenia w trybie stacjonarnym i on-line.

Zajęcia odbywać będą się z uwzględnieniem obostrzeń związanych z przestrzeganiem reżimu sanitarnego, zgodnie ze wskazaniami określonymi w Zarządzeniu nr 82/2020 Rektora UWM w Olsztynie z dnia 1 października 2020 roku ze zm. 

Wykłady otwarte

Szanowni Państwo.

Uprzejmie informujemy, że w dniu 01.03.2023 roku rozpoczynamy cykl wykładów otwartych Pana Prof. Eckarta Haneke z Wydziału Dermatologii w Szpitalu Uniwersyteckim w Bernie.

Wykłady są zorganizowane w ramach projektu Uniwersytet Wielkich Możliwości – program podniesienia jakości zarządzania procesem kształcenia i jakości nauczania POWR.03.05.00-00-Z201/18 Moduł 1. Włączenie wykładowców z zagranicy w prowadzenie wykładów otwartych na Wydziale Lekarskim.

Wykłady odbędą się na platformie Google Meet w następujących terminach:

Wykład 1:

01.03.2023 w godzinach 15.00 – 18.00 „Nail surgery”
Link do spotkania w Google Meet: https://meet.google.com/rza-igpf-phd

Wykład 2:

08.03.2023 w godzinach 15.00 – 18.00 “Dermatologic surgery”
Link do spotkania w Google Meet
https://meet.google.com/vrx-yroz-azu

Wykład 3:

22.03.2023 w godzinach 15.00 – 18.00 “Dermatologic surgery of the penis”
Link do spotkania w Google Meet:
 https://meet.google.com/ccy-cfjv-qmu

 

 

Prof. Eckart Haneke jest profesorem na Wydziale Dermatologii w Szpitalu Uniwersyteckim w Bernie w Szwajcarii, dermatologiem w Klinice Dermatologicznej we Freiburgu w Niemczech, starszym konsultantem do spraw dermatologii w Centrum Dermatologii Epidermis w Instytucie CUF w Porto w Portugalii, Konsultantem na Wydziale Dermatologii na Uniwersytecie Gandawskim w Belgii. Główne zainteresowania badawcze prof. Haneke to choroby paznokci, dermatopatologia, chirurgia dermatologiczna, choroby błony śluzowej jamy ustnej i dermatologia estetyczna.

Prof. Eckart Haneke jest autorem ponad 300 artykułów w czasopismach, 160 rozdziałów w książkach, jednej książki oraz współredaktorem pięciu książek z dziedziny dermatologii. Wygłosił ponad 1200 wykładów na zjazdach krajowych i międzynarodowych. Jest także członkiem kolegium redakcyjnego kilku czasopism i recenzentem rękopisów dla następujących czasopism: Archives of Dermatology, British Journal of Dermatology, European Journal of Dermatology, Der Hautarzt, Journal of American Academy of Dermatology, Journal of European Academy of Dermatology and Venereology oraz Dziennika Niemieckiego Towarzystwa Dermatologicznego.

 

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w wykładzie prosimy o kontakt mailowy z:
Justyna Bieńkowska mail: justyna.bienkowska@uwm.edu.pl
Aneta Kempa mail: aneta.kempa@uwm.edu.pl

 


Projekt pn. „Uniwersytet Wielkich Możliwości – program podniesienia jakości zarządzania procesem kształcenia i jakości nauczania”,

nr POWR. 03.05.00-00-Z201/18 współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 

 


 

Szanowni Państwo.

Uprzejmie informujemy, że w dniu 18 maja 2022 roku w godz. 13.00 – 16.00 w Auli Kongresowej Centrum Konferencyjnego UWM w Olsztynie, odbędzie się wykład otwarty Pana Prof. Bertholda Koletzko z Uniwersytetu Monachijskiego, pt: „Health effects of polyunsaturated fatty acids – diet or genes”.

Pan Prof.Berthold Koletzko zgodził się poprowadzić wykład na zaproszenie Pani dr hab. n. med. Elżbiety Jarockiej – Cyrta, prof UWM, Kierownika Katedry Pediatrii Klinicznej, Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UWM w Olsztynie.

Wykład jest zorganizowany w ramach projektu Uniwersytet Wielkich Możliwości – program podniesienia jakości zarządzania procesem kształcenia i jakości nauczania POWR.03.05.00-00-Z201/18Moduł 1. Włączenie wykładowców z zagranicy w prowadzenie wykładów otwartych na Wydziale Lekarskim.

Prof. Berthold Koletzko jest profesorem pediatrii na LMU - Ludwig-Maximilians-Universität Monachium, Niemcy i kieruje Oddziałem Medycyny metabolicznej i żywieniowej w Szpitalu Dziecięcy im. dr von Haunera, Univ. Monachijskiego Centrum Medycznego. Profesor Berthold Koletzko staż w zakresie pediatrii odbył w Uniwersytecie w Diseldorfie. W 1980 roku uzyskał stopień doktora nauk medycznych na Uniwersytecie Medycznym w Monachium. Jego główne zainteresowania naukowe dotyczyły schorzeń metabolicznych, niedożywienia i prawidłowego żywienia dzieci. Był światowym pionierem badań  nad syntezą i rolą biologiczną wieloniesnasyconych  kwasów tłuszczowych. Prace naukową kontynuował w  Klinice Żywienia Pediatrycznego Szpitala Uniwersyteckiego w Toronto
w  Kanadzie w latach 1986-1988. Po powrocie do Niemiec kierował zespołem badającym metabolizm  kwasów tłuszczowych w różnych okresach życia dziecka. W 1989 roku otrzymał stopień doktora habilitowanego, w 1992 roku został profesorem Uniwersytetu Ludwika Maksymilina w Monachium, który należy do 10 najlepszych uniwersytetów w Europie.

W dalszej swojej pracy profesor rozwijał pionierskie metody badawcze dotyczące metabolizmu kwasów tłuszczowych, kierował konsorcjum zajmującym się badaniami dotyczącymi programowania żywieniowego (suma otrzymanych grantów to ponad 20 milionów Euro). Profesor Koletzko jest autorem ponad 900 prac z zakresu żywienia, programowania żywieniowego, metabolizmu lipidów.

Liczba cytować 18 700, Ineks Hirscha 68, Impact Factor 2370. Jest autorem 210 rozdziałów do książek oraz 36 monografii.Profesor Koletzko był edytorem wielu czasopism o międzynarodowym zasięgu.

Od wielu lat profesor Koletzko wspiera młodych naukowców z Polski, współpracował z Instytutem-Pomnikiem Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, prowadził wiele badań międzynarodowych z udziałem badaczy z Polski (Childhood Obesity Project, Early Nutrition). W 2019 roku Profesor Koletzko uzyskał tytuł  Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Profesor Koletzko jest świetnym wykładowcą, powadzi wykłady na konferencjach międzynarodowych oraz w ośrodkach akademickich w ramach zajęć dydaktycznych.

 

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w wykładzie prosimy o kontakt mailowy z:
Justyna Bieńkowska mail: justyna.bienkowska@uwm.edu.pl
Aneta Kempa mail: aneta.kempa@uwm.edu.pl

 

Projekt pn. „Uniwersytet Wielkich Możliwości – program podniesienia jakości zarządzania procesem kształcenia i jakości nauczania”,

nr POWR. 03.05.00-00-Z201/18 współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 


 

 

Szanowni Państwo.

Uprzejmie informujemy, że w dniu 21.02.2022 w godz. 14.00 – 17.00 na platformie Google Meet odbędzie się wykład otwarty Pani Prof. Redy Žemaitienė z Uniwersytetu Medycznego w Kownie, pt: „Infectious and noninfectious keratitis”.

 

Pani prof. Reda Žemaitienė zgodziła się poprowadzić wykład na zaproszenie Pana prof. zw. dr hab. n. med. Andrzeja Grzybowskiego.

 

 

Wykład jest zorganizowany w ramach projektu Uniwersytet Wielkich Możliwości – program podniesienia jakości zarządzania procesem kształcenia i jakości nauczania POWR.03.05.00-00-Z201/18Moduł 1. Włączenie wykładowców z zagranicy w prowadzenie wykładów otwartych na Wydziale Lekarskim.

Prof. Reda Žemaitienė od 2017 jest kierownikiem i profesorem Kliniki Chorób Oczu Uniwersytetu Nauk o Zdrowiu w Kownie, Litewskiego Uniwersytetu Nauk o Zdrowiu. Jest kierownikiem Sekcji Chorób Rogówki i Zapalenia błony naczyniowej oka w Klinice Okulistycznej, okulistą wykonującym złożone operacje oka dla dzieci i dorosłych. Klinika Chorób Oka jako jedyna na Litwie wykonuje operacje wewnątrzgałkowe u dzieci. Jest to największa na Litwie placówka diagnostyczno-lecznicza chorób oczu. Klinika stanowi najważniejszą bazę szkoleniową dla okulistów i lekarzy rezydentów na Litwie. Zainteresowania naukowe Kliniki to m.in. poszukiwanie markerów immunogenetycznych i metabolicznych u pacjentów ze zwyrodnieniem plamki żółtej i szybko postępującą retinopatią cukrzycową; ekspresje fenotypowe w zapaleniu nerwu wzrokowego i ich związek z markerami molekularnymi; związki między funkcjami wzroku a markerami immunogenetycznymi i zmianami morfologicznymi w gruczolaku przysadki; powiązania zespołu pseudozłuszczającego z chorobą niedokrwienną serca i stresem oksydacyjnym; poszukiwanie nowych objawów klinicznych i markerów immunogenetycznych chorób rogówki, ocena skuteczności nowych metod chirurgii zaćmy, poszukiwanie powiązań między jaskrą a innymi chorobami neurodegeneracyjnymi oraz nowych innowacyjnych nieinwazyjnych metod diagnostycznych i leczniczych.

Prof. Reda Žemaitienė zajmuje się chirurgią zaćmy, jaskry, przeszczepami rogówki, chorobami rogówki oraz zapaleniem błony naczyniowej oka. Edukując mieszkańców, wprowadziła do kliniki techniki symulacji klinicznej, która jako pierwsza wykorzystała metodologię wirtualnej rzeczywistości do szkolenia okulistów. Jest członkiem Litewskiego Towarzystwa Jaskry, członkiem Europejskiego Towarzystwa Specjalistów Chorób Rogówki i wiceprezesem Litewskiego Towarzystwa Okulistów. Jest przedstawicielem Litwy ds. okulistyki w Europejskiej Radzie Okulistów, przedstawicielem Szpitala Uniwersytetu Nauk o Zdrowiu Litwy w Sieci Ośrodków Referencyjnych ds. Rzadkich Chorób Oczu ( ERN-EYE). Wspólnie z innymi badaczami przygotowywała i publikowała publikacje edukacyjne i popularnonaukowe oraz publikacje w czasopismach naukowych, głównie dotyczące chirurgicznego leczenia zaćmy, tj. „Zakaźne choroby oczu”, „Opracowanie sztucznych soczewek wewnątrzgałkowych”, „Ostre zaburzenia nerwu wzrokowego i układu krążenia siatkówki”, „Zastosowanie technologii laserowej w diagnostyce chorób oczu”. Pani Profesor jest członkiem Galerii Honorowej Progimnazjum im. Antanasa Vienuolisa w Anykščiai.

 

 

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w wykładzie prosimy o kontakt mailowy z:
Justyna Bieńkowska mail: justyna.bienkowska@uwm.edu.pl
Aneta Kempa mail: aneta.kempa@uwm.edu.pl

 

Projekt pn. „Uniwersytet Wielkich Możliwości – program podniesienia jakości zarządzania procesem kształcenia i jakości nauczania”,

nr POWR. 03.05.00-00-Z201/18 współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 


 

 

 

Szanowni Państwo.

Uprzejmie informujemy, że w dniu 17.01.2022 roku rozpoczynamy cykl wykładów otwartych Pana Prof. Larsa P. Klimaschewskiego MD PhD z Uniwersytetu Medycznego w Innsbrucku.

Wykłady są zorganizowane w ramach projektu Uniwersytet Wielkich Możliwości – program podniesienia jakości zarządzania procesem kształcenia i jakości nauczania POWR.03.05.00-00-Z201/18Moduł 1. Włączenie wykładowców z zagranicy w prowadzenie wykładów otwartych na Wydziale Lekarskim.

 

 

Wykłady odbywać się będą na platformie Google Meet w następujących terminach:

Wykład 1:

17.01.2022 w godzinach 15.00 – 18.00 „Teaching of Anatomy using human corpses and online videos” 
Link do wykładu: 
https://meet.google.com/duc-yuxe-cbs

Wykład 2:

24.01.2022 w godzinach 15.00 – 18.00 „Modern Neuroanatomy for undergraduate MD students”
Link do wykładu:
 
https://meet.google.com/tva-onjw-vxt

Wykład 3:

31.01.2022 w godzinach 15.00 – 18.00 „Relevance of comparative Neuroanatomy for Neurology training”
Link do wykładu: 
https://meet.google.com/mfr-mwii-jrv

Wykład 4:

07.02.2022 w godzinach 14.00 – 17.00 „How to understand neurodegenerative diseases from a neuroanatomical”
Link do wykładu:
https://meet.google.com/rmg-bsvc-rmj


Prof. Lars Peter Klimaschewski ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie w Hamburgu w 1991 r. i uzyskał stopień doktora habilitowanego w dziedzinie anatomii i biologii komórki na Uniwersytecie w Heidelbergu w 1997 r. Po stażu podoktorskim na Wydziale Patologii (Centrum Neuronauki) na Uniwersytecie Columbia, Nowym Jorku, w 1999 roku został profesorem neuroanatomii na Uniwersytecie w Innsbrucku, został mianowany koordynatorem programu ERASMUS (2002-2008), austriackim przedstawicielem akcji COST B30 (2006-2010), kierownikiem Instytutu Histologii i Embriologii (2015-) , dyrektorem Zakładu Anatomii, Histologii i Embriologii (2016-2019) oraz członkiem zarządu Towarzystwa Anatomicznego (2014-2017, w 2018 jako Prezes). Jest autorem ponad 100 oryginalnych publikacji, artykułów przeglądowych i rozdziałów w książkach. Przedmiotem badań naukowych prof. Larsa Klimaschewskiego są czynniki wzrostu w mózgu. Badania koncentrują się na morfologicznych konsekwencjach sygnalizacji czynnika wzrostu i handlu receptorową kinazą tyrozynową, receptorze czynnika wzrostu fibroblastów (FGFR1) i regulatorach sygnalizacji ERK, takich jak białka Sprouty, rozroście aksonów i proliferacja gleju.

 

https://www.i-med.ac.at/neuroanatomy/

 

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w wykładzie prosimy o kontakt mailowy z:
Justyna Bieńkowska mail: justyna.bienkowska@uwm.edu.pl
Aneta Kempa mail: aneta.kempa@uwm.edu.pl

 

Projekt pn. „Uniwersytet Wielkich Możliwości – program podniesienia jakości zarządzania procesem kształcenia i jakości nauczania”,
nr POWR. 03.05.00-00-Z201/18 współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 


 

 

Szanowni Państwo.

Uprzejmie informujemy, że w dniu 15 grudnia 2020 r o godz. 13:00 na platformie Google Meet. odbędzie się wykład otwarty online Pani  Professor Ingrida Balnytė, MD PhD - Department of Histology and Embryology, Medical Academy, Lithuanian University of Health Sciences, Kaunas, 44307, Lithuania

Wykład został zorganizowany w ramach projektu Uniwersytet Wielkich Możliwości – program podniesienia jakości zarządzania procesem kształcenia i jakości nauczania POWR.03.05.00-00-Z201/18Moduł 1. Włączenie wykładowców z zagranicy w prowadzenie wykładów otwartych na Wydziale Lekarskim.

 

Spotkanie odbędzie się na platformie Google Meet (link do konferencji): https://meet.google.com/pmx-oppn-bkr

 

 

Temat wykładu: "The experimental models of cancer invasion"

Our research group has accumulated experience in implementation of chicken chorioallantoic membrane (CAM) model in experimental studies during the last ten years, and therefore we can share this experience with the colleagues. At the Lithuanian University of Health Sciences, the CAM model was implemented in various experimental studies (formation of experimental tumors from different cell cultures, patient’s tumor pieces transplanted on the CAM) and this model was found to be suitable for investigating the effects of medicines on neoangiogenesis, tumor invasiveness, and metastasizing. A CAM model is more successful in predicting patients-derived xenografted tumor treatment prognosis as compared with rodent immunodeficient models. The chicken chorioallantoic membrane model is an alternative model for studying cancer treatment approaches for tumor growth, invasion, angiogenesis, and is one which helps elucidate target medicines for human cancer treatment.

 

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w wykładzie prosimy o kontakt mailowy z:
Justyna Bieńkowska mail: justyna.bienkowska@uwm.edu.pl
Aneta Kempa mail: aneta.kempa@uwm.edu.pl
 
 
 
 
 
Projekt pn. „Uniwersytet Wielkich Możliwości – program podniesienia jakości zarządzania procesem kształcenia i jakości nauczania”,
nr POWR. 03.05.00-00-Z201/18 współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
 

 

 

Szanowni Państwo.

Uprzejmie informujemy, że w dniach 17 – 18 czerwca 2020 r. odbędą się dwa wykłady otwarte online Pani Prof. Judith E. Tintinalli, MD, MS, FACEP z University of North Carolina School of Medicine Depatrment of Emergency Medicine, pt. „Syncope - omdlenia” oraz „Toxidromes and general care of poisoned patient - Toxydromy i opieka nad pacjentem zatrutym”.

Wykłady zostały zorganizowane w ramach projektu Uniwersytet Wielkich Możliwości – program podniesienia jakości zarządzania procesem kształcenia i jakości nauczania POWR.03.05.00-00-Z201/18Moduł 1. Włączenie wykładowców z zagranicy w prowadzenie wykładów otwartych na Wydziale Lekarskim.

Pani prof. Judith E. Tintinalli jest jednym z najwybitniejszych profesorów w skali światowej z zakresu medycyny ratunkowej. W swoim dorobku posiada liczne osiągnięcia naukowe, jest autorką wielu publikacji oraz książek. W trakcie swojej kariery zawodowej otrzymała wiele nagród i wyróżnień od światowych towarzystw naukowych.

Dr Tintinalli jest profesorem i założycielem Wydziału Medycyny Ratunkowej na University of North Carolina w Chapel Hill. Jest także adiunktem w Departamencie Polityki i Zarządzania Zdrowotnego w Szkole Zdrowia Publicznego oraz Dziennikarstwa Medycznego w Szkole Dziennikarstwa i Komunikacji Masowej na Uniwersytecie Północnej Karoliny. Uzyskała stopień naukowy w Wayne State University School of Medicine. Ukończyła szkolenie rezydenta i otrzymała tytuł magistra w dziedzinie badań klinicznych Zaprojektuj analizę statystyczną z University of Michigan. Dr Tintinalli była Prezesem Amerykańskiej Rady Medycyny Ratunkowej (1989-1990), prezesem Rady Dyrektorów Rezydentów Medycyny Ratunkowej i przewodniczącą Komitetu Rezydencji Łącznikowej (prekursorem Rady Akredytacyjnej dla Absolwentów Edukacji Medycznej).
 
Jest redaktorką naczelną największego na świecie podręcznika medycyny ratunkowej „Medycyna ratunkowa Tintinalli”, obecnie opracowuje dziewiąte wydanie McGraw Hill. Siódma edycja otrzymała tytuł Best Surgical Book of 2011 od British Medical Association. Była członkiem zarządu i zastępcą redaktora Annals of Emergency Medicine do 2005 r. Została wybrana do National Academy of Sciences, Institute of Medicine w 1997 r. Była członkiem North Carolina Institute of Medicine, Task Force on the Uninsured (2005). Dr Tintinalli, była prezesem Stowarzyszenia Naukowych Katedr Medycyny Ratunkowej (2006-2007), jest redaktorem naczelnym Access Emergency Medicine, cyfrowej biblioteki medycyny ratunkowej McGraw Hill, wydanej w styczniu 2007 roku. Została mianowana redaktorem naczelnym Emergency Emergency Medicine Lekarze w lipcu 2013 r. W 2013 r. otrzymała nagrodę za całokształt twórczości od Akademii Pedagogicznej Uniwersytetu Północnej Karoliny. W 2016 roku została mianowana Honorowym Członkiem American College of Osteopathic Emergency Medicine oraz profesorem klinicznym Michigan State University College of Osteopathic Medicine. W 2017 roku została powołana na członka naukowej rady doradczej MDCalc.org. Została wybrana do Alpha Omega Alpha Medical Honor Society w kwietniu 2017 r. przez University of North Carolina School of Medicine. W październiku 2018 r. American College of Emergency Physicians uznało jedną z kluczowych nagród przywódczych społeczeństwa za nagrodę Judith E. Tintinalli za wybitny wkład w edukację. W kwietniu 2019 r. otrzymała nagrodę Janice A. Wachtler Pedagog roku, przyznawaną przez American College of Osteopathic Emergency Physicians. W 2019 r. Otrzymała tytuł Fellow Międzynarodowej Federacji Medycyny Ratunkowej.Wyróżnienie to zostanie przyznane podczas spotkania Zoom IFEM 24 czerwca i formalnie na Zgromadzeniu IFEM 2021 w Dubaju.

 

Program wykładu


 

Projekt pn. „Uniwersytet Wielkich Możliwości – program podniesienia jakości zarządzania procesem kształcenia i jakości nauczania”, nr POWR. 03.05.00-00-Z201/18 współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego